nasıl yapılır

Panjur Ölçüsü Nasıl Alınır?

Panjur sistemleri bir çok alanda çeşitli modeller de üretilen bir üründür. Panjur ölçüsü nasıl alınır ile ilgili elimizden geldiğince bilgilendirmeye çalışacağız.

Pencere İçin Panjur Ölçüsü Nasıl Alınır?

Pencereye yapılacak panjur için pencerenin dış kısmından ölçü almanız gerekir. Dış kısımdan iki duvarın arasını ölçerek ölçü alınır. sağdaki resimde görüldüğü gibi. Panjurunuz eğer pencereye bitişik yapılacaksa almış olduğunuz ölçü net ölçüdür. Panjur duvarın üstüne doğru yapılacaksa ölçülere kutu + dikme payı eklemelisiniz. Örneğin motorlu panjurlarda kutu payı yapılacak yükseliğe göre değişir (15 cm, 18 cm) gibi paylar eklenerek net yükselik çıkar. Yan dikme payları için 14 cm ekleriz. Her bir dikme 7 cm’dir.

Örneğin : Pencerenizin ölçüsü eni 120 cm  boyu 150 cm olsun. Eğer pencereye bitişik yapılacaksa en den pay 1 cm pay düşerek 119 cm net ölçüsüdür. Boy ölçüsünden pay düşmeye gerek yoktur.

Pencerenin dış kısmında duvara montaj yapılacaksa. Yükseliğe 15 cm kutu payı enine de 14 cm ekleyerek panjur ölçümüz eni 134 cm boyu 165 cm net ölçüleridir.

Kapı İçin Panjur Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kapı pencere ölçüsünden farklı olarak alınmaz. Alanın uygunluğu kontrol edilerek iç kısmamı takılacak yada dış duvar kısmına mı takılacak bunu belirlemeniz yeterli. Ölçülendirme mantığı pencere sistemi ile aynıdır.

Garaj ve Kepenk Ölçüsü Nasıl Alınır?

Garaj veya mağaza kapısı için ölçü alımı basittir? Öncelikle zeminin hangi kepenk sisteme için uyumlu olacağını belirlemek önemli. Yapmanız gereken boşluk alanın en ölçüsünü ve boy ölçüsünü alarak bizlere ulaşmanız yükseklik ve en ölçüsüne göre hangi sistem kullanılacağını bizler belirledikten sonra net ölçülerini çıkarıp sizlere panjur fiyatları hakkında bilgilendirebiliriz.

Yazımıza destek vermek için lütfen öneri ve görüşlerinizi yorum yaparak bizlere katkı sağlayın.