Motorlu Otomatik Panjur

 

Dıştan Takma Kutulu Panjur

Dıştan takma kutulu motorlu panjur genellikle pimapen doğramanın takılı olduğu evlerde doğramanın dışına takılan motorlu panjur tipidir. Kutusu sacdan yapılmış olup ray dikmeleri alüminyum aşağı yukarı hareket eden lameller ise içi poliüretan dolgu malzemesi ile güçlendirilmiş alüminyumdur.

Monoblok Kutulu Panjur

Monoblok motorlu panjur evinizin pimapen doğramaları montaj edilirken beraber takılır. Ve panjurun özel kutusu sayesinde dışarıdan bakıldığında kutu doğramayla aynı hizada bir bütün gibi durur. Böylelikle binanın dış yapısı bozulmadan panjur monte edebilme imkanı yaratır. Kutu haricinde kullanılan bütün malzemeler dıştan takma panjur ile aynıdır.

Motorlu Panjur Avantajları

Soğuğa Karşı Koruma

Motorlu panjurlar, modern aluminyum ve yalıtımı sağlayarak kışın soğuktan yazın ise sıcaktan korumaktadırlar. Binaya bağlı olarak, ısısal izolasyonda %25’ e kadar, faturalarınızda da %10’a kadar enerji tasarrufunda yardımcı olabilmektedir. Panjurlarınız yağmur, kar ve rüzgar gibi doğa olaylarına karşı evinizi etkin bir şekilde korur.
Panjurlarınız karlı ve buzlu havalarda, pencerenizle kapalı panjur arasında kalan boşluk sayesinde yalıtım sağlayarak, içeride daha sıcak bir ortam yaratılmasına yol açar.

Gürültüye Karşı Koruma

Gürültü kirliliği yaşam kalitesini bozmakla beraber sağlığınızı da etkilemektedir. Modern panjurlar size daha rahat uyku sağlamak, kendinizi sağlıklı hissetmek ve dinlenmiş bir şekilde uyanmanızı sağlamak için gürültü kirliliğinden koruyacaktır. Aluminyum panjurlar dışarının gürültüsünü 10 desibele kadar örter.

Mahremiyetinizi Artırır

Panjurlar sizi gözetlemek isteyenlere karşı korur. Birbirlerine çok yakın inşa edilen günümüz konutlarında, panjurlarınız sizi istenmeyen bakışlara karşı korur.

Isıya ve Güneşe Karşı Korur

Panjurlar sizi güneşe karşı en etkili şekilde korurlar. Özellikle yazın evinizi serin tutar. Panjurlarınız kapalı konumdayken evinize, eşyalarınıza ve size mor ötesi (UV) güneş ışınlarına karşı mükemmel koruma sağlar. Yaz mevsimi boyunca dışarıdan içeriye sıcak havanın girmesini engelleyerek ve güneş ışınlarını yansıtarak ısı yalıtımına katkıda bulunur; böylece içerinin daha serin kalmasını sağlar. Eşyalarınız, mobilya ve döşemeleriniz direkt güneş ışınlarına karşı korunur ve daha uzun ömürlü olur.

Değer Kazandırır

Panjurlar kesinlikle evinizin enerji dengesini geliştirerek eşyalarınızın değerini artırıyor. Kiracılar ve alma potansiyeli olan müşteriler için mallarının değer kazanması da enerji dengesi gibi kesinlikle önem taşımaktadır.

Koruma ve Güvenlik

Panjurlarınız hırsızlık gibi meskene tecavüz olaylarına karşı ek bir caydırıcı faktör oluşturarak güvenliğinizi korumaya yardımcı olur. Haşerelerin içeriye girmelerini engeller. Ayrıca sineklik entegreli sistemlerle birlikte uçan haşerelere karşı çok etkin koruma sağlar.

Konfor

Elektronik sistemler, uzaktan kumanda üniteleri ile kolay ve konforlu kullanım sağlar. Akıllı ev sistemlerine tam uyum sağlar. Evinizde olmasanız bile programlanmış akıllı kumandalar sayesinde sabah ve akşam açılır kapanır. Sensörler sayesinde otomatik güneş koruması sağlanır.