Otomatik Panjur Lamelleri Hareket Etmiyor?

Otomatik Panjur Lamelleri Hareket Etmiyor?

Otomatik panjurunuz kumanda veya butona bastığınızda motorun sesini duyuyorsanız korkmayın, ciddi bir arıza durumu yok demektir. Genelde bu tip arızalarda, iç kısımda lamellerin bağlı oldukları çelik askılıkların veya lamellerin biribirinden ayrılmasından kaynaklanır. Çelik askılıklar kasnak borusuna ve kasnakta motora bağlıdır.

Mekanizma yani, motor çalıştığında kasnak demirine hareket vererek askılıklarla beraber, lamelleri sarmaya başlar. Panjurun hareket etmeme nedeni askılıkların kopmuş veya yerinden çıkmasından kaynaklıdır.

Çözümü: Dış kısımdaki pano sökülerek, içindeki askılıklar değişir veya yerine takılır. Bir daha çıkmaması içinse vidalama ile sabitlenir. Eğer kırılma gibi bir durum varsa öncelikle kırılmasına neyin neden olduğu tespit edildikten sonra çelik askılıklarınızı değiştirin.

Sorun lamellerin geçme kısmında problem varsa bozulan lamelleri çıkarın ve yerine yenilerini koyun. Bu konuda uzman değilseniz panjur tamir ustasından veya alanında uzman bir teknik servis firmasından destek alın.

Panjur Uzmanı

Panjur Uzmanı
administrator

Panjurcu ekibimiz, profesyonel ve ehil ustalardan oluşmaktaktadır. Teslim edilen ürünleri uzun ömürlü kullanmanın püf noktalarını öğrenmek ve bilgi almak için müşteri danışmalarımız size destek vermektedir.

Bir cevap yazın

Solve : *
25 + 1 =