Panjur Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Panjur hakkında müşterilerimizden en sık sorulan sorulardan bir çoğunu sizler için sitemizde cevapladık. Panjur hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için ister Whatsapp hattımızdan veya İletişim bölümünden bizlere ulaşın. Sorularınızı cevaplamaktan büyük mutluluk duyarız.

 

Panjur Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Evime motorlu panjur yaptırmak istiyorum. Nasıl fiyat alabilirim?
Evinizde panjur yaptırmak istediğiniz pencerelerin bulunduğu yerin enine ve boyuna duvardan duvara ölçüp bize fotoğrafıyla beraber Whatsapp’dan göndermeniz yeterlidir. Müşteri temsilcimiz sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra fiyat teklifini size sunacaktır.
En çok tercih edilen motorlu panjur modeli hangisidir?
Motorlu panjurda en çok tercih edilen model diye bir şey yoktur. Panjur uzmanlarımız evinize keşif yapmaya geldiğinde pencerelerinizin ve binanızın durumuna göre hangi model uygunsa size onu sunacaktır.
Elektrikli panjurlar hırsızlığa karşı yüzde yüz güvenlik sağlar mı?
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki hiçbir önlem hırsızlık için yüzde yüz güvenli değildir. Aynı şekilde motorlu panjurlarda yüzde yüz güvenlik sağlamaz. Fakat hırsıza karşı caydırıcı özelliği bulunmaktadır.
Motorlu panjurların elektrik hattı çekilmesi nasıl yapılıyor?
Evinizde elektrikli panjur takılacak pencerelerin en yakınında bulunan prizden elektrik hattı alınır. Bu hatlar müşterinin isteğine göre 2 şekilde çekilir. Birincisi evde extra tadilat çıkmasını istemiyorsanız prizden alınan hat süpürgelik kenarlarından pencerenin yanına kadar getirilir ve sıva üstü olarak monte edilir. İkincisi duvarların kırılıp hatların duvara gömülmesi şeklinde yapılır. Fakat bu işlemden sonra duvarlara sıva ve boya yapılması gerekmektedir.
Panjurun ısı yalıtım özelliği var mıdır?
Tek başına panjur pencereler gibi ısı yalıtım özelliği sağlamaz. Ancak pencerelere yardımcı olabilecek şekilde ısı yalıtım sağlar. Kışın soğuk ve rüzgârın girmesini önler yazın ise evinizi güneşten koruyarak serin kalmasını sağlar.
Binanın dışına takılan panjur kutuları dış cepheye zarar verir mi?
Hayır vermez. Çünkü panjurlar dış cepheye özel vidalama sistemi ile tutturulduğu için dış cephenin altına su sızmasına engel olur.
Yaptırdığım panjurların garanti süresi ne kadardır?
Kullanılan panjur motorlarının garanti süresi 5 yıldır. Dış akşamların garanti süresi 1 yıldır.
Panjurum arızalandığı zaman teknik servisin gelmesi ne kadar sürer?
Motorlu panjur tamiri için en geç 3 iş günü içerisinde size bir ekip muhakkak yönlendirilmiş olur. Ve sorununuz yerinde çözülür.
Motorlu panjurlarda butonlu sistem mi yoksa kumandalı sistem mi daha kullanışlıdır?
Her ikisi de kullanışlıdır. Ancak kumandalı sistemin size sağladığı konfor daha fazladır.